Hledat zaměstnání
Hlavní strana / Volná místa / Hranice / Vrchní referent/referentka - sociální pracovník/pracovnice

Vrchní referent/referentka - sociální pracovník/pracovnice

Úřad práce České republiky nabízí volné pracovní místo v oboru zdravotnictví na pozici Vrchní referent/referentka - sociální pracovník/pracovnice. Práce na plný úvazek s pružnou pracovní dobou. Služební poměr na dobu neurčitou s ohodnocením od 23 390 do 34 370 Kč/měsíc. Minimální požadované vzdělání je Vyšší odborné. Místem pracoviště je Úřad práce České republiky, krajská pobočka v Olomouci, kontaktní pracoviště Hranice, okres Přerov. Pozice je vhodná i pro absolventy, osoby se zdravotním postižením. Nástup možný od 15.11.2023. Další informace Vám poskytne Bc. Iva Arganová, , tel.: 950 155 610, e-mail: iva.arganova@uradprace.cz.

Zaměstnavatel: Úřad práce České republiky
Místo výkonu práce: Hranice
Platové ohodnocení: 23 390 – 34 370 Kč / měsíc
Typ pracovního vztahu: Služební poměr
Minimální počet hodin týdně: 40
Pracovní poměr: Od 15.11.2023 na dobu neurčitou
Typ smluvního vztahu: Pracovní smlouva

Poznámka zaměstnavatele

Služební místo je zařazeno podle Přílohy č. 1 k zákonu o státní službě do 10. platové třídy. Státní zaměstnanec se zařadí do platového stupně podle započitatelné praxe a míry jejího zápočtu podle § 3 nařízení vlády č. 304/2014 Sb., o platových poměrech státních zaměstnanců, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „nařízení vlády č. 304/2014 Sb.)

Náplň práce:
Zajišťování agendy dávek příspěvku na péči a dávek pro osoby se zdravotním postižením a plnění úkolů a povinností vyplývajících ze zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Poskytování základního i odborného sociálního poradenství v oblasti nepojistných sociálních dávek a sociálních služeb, provádění sociální práce v rozsahu platné legislativy v oblasti nepojistných sociálních dávek. Přijímání žádostí o dávky příspěvku na péči a dávek pro osoby se zdravotním postižením. Vyřizování věcí ve správním řízení, včetně dílčích částí správního řízení podle běžných postupů (např. opatřování podkladů pro vydání rozhodnutí, jejich ověřování a došetřování, kontrola a oprava zřejmých nesprávností v rozhodnutí, vyjádření, osvědčení nebo sdělení, sepisování protokolu o ústním jednání a ústním podání, jakož i o jiných úkonech ve styku s účastníky správního řízení). Posuzování podkladů pro správní řízení a provádění důkazů potřebných ke zjištění stavu věci. Provádění sociálních šetření pro účely příspěvku na péči. Vykonávání kontrolní činnosti v oblasti příspěvku na péči dle § 29 zákona č.108/2006 Sb., o sociálních službách.

Požadavky:
vyšší odborné vzdělání získané absolvováním vzdělávacího programu akreditovaného podle zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, v oborech vzdělání zaměřených na sociální práci a sociální pedagogiku, sociální pedagogiku, sociální a humanitární práci, sociální práci, sociálně právní činnost, charitní a sociální činnost, nebo
vysokoškolské vzdělání získaného studiem v bakalářském, magisterském nebo doktorském studijním programu zaměřeném na sociální práci, sociální politiku, sociální pedagogiku, sociální péči, sociální patologii, právo nebo speciální pedagogiku, akreditovaném podle zákona č.111/1998 Sb., o vysokých školách a o změně a doplnění dalších zákonů (zákon o vysokých školách), ve znění pozdějších předpisů.

Zájemci se mohou hlásit do 25.09.2023:
Posuzovány budou žádosti o přijetí do služebního poměru a zařazení na služební místo nebo
žádosti o zařazení na služební místo (dále jen „žádost“) podané ve lhůtě do 25. září 2023, tj. v této lhůtě:
• doručené služebnímu orgánu prostřednictvím provozovatele poštovních služeb na adresu
služebního úřadu Úřad práce ČR, Krajská pobočka v Olomouci, Vejdovského 988/4,
779 00 Olomouc
• podané osobně na podatelnu služebního úřadu na výše uvedené adrese,
• podané v elektronické podobě podepsané uznávaným elektronickým podpisem na adresu
elektronické pošty služebního úřadu podatelna.ol@uradprace.cz, nebo
• podané v elektronické podobě prostřednictvím datové schránky ID a2azprx

Obálka, resp. datová zpráva, obsahující žádost včetně požadovaných listin (příloh) musí být
označena slovy: „Neotevírat“ a slovy „Výběrové řízení č.j. UPCR-2023/108795-78099807“.
V žádosti je žadatel povinen uvést ID datové schránky nebo elektronickou adresu, na kterou
mu budou doručovány písemnosti ve výběrovém řízení.
Poznámka:
Plné a platné znění podmínek pro účast na výběrovém řízení a bližší informace jsou uveřejněny na www.uradprace.cz/Kariéra na ÚP ČR/Olomoucký kraj.

První kontakt

Kontaktní osoba: Bc. Iva Arganová
Telefon: 950 155 610
E-mail: iva.arganova@uradprace.cz

Referenční číslo ÚP: 28148040740
Poslední aktualizace: 15. 9. 2023

Informace o volných pracovních místech poskytuje Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR.
Poslední aktualizace dat proběhla dne 22.9.2023.
O webu a kontakty | Ochrana osobních údajů | Souhlas s nastavením osobních údajů